مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آموزش کیک کافه موکا روسی

آموزش کیک کافه موکا روسی

کیک کافه موکا روسی


مواد لازم:

آرد ۸۰ گرم

کره ۵۵ گرم

آرد بادام ۲۷۰ گرم

پودر شکر حریر شده ۱۵۰ گرم

تخم مرغ ۷ عدد

سفیده ۷ عدد

شکر ۵۰ گرم


مواد لازم برای کرم:

کره ۳۸۰ گرم

شکر ۲۱۰ گرم

زرده ۴ عدد

شیر ۲۴۰ گرم

پودر نسکافه دو قاشق غذاخوری

آب جوش دو قاشق غذاخوری


مواد لازم محلول نسکافه برای مرطوب کردن کیک:

شکر ۶۰ گرم

آب ۱۰۰ گرم

پودر نسکافه دو قاشق غذاخوری

فندق پوست کنده ۱۰۰ گرم


طرز تهیه کیک:

ابتدا آرد بادام و آرد گندم و پودر شکر را با هم چند بار الک کنید، تخم مرغ ها را دانه دانه به ترکیب بالا اضافه کرده هر یک دانه تخم مرغ را افزوده با همزن هم زده سپس دانه بعدی تا تمام شده و یک ترکیب لطیف حاصل شود، سپس کره ذوب شده را اضافه کنید.

سفیده را با شکر دستور هم زده تا به استیف پیک برسد سپس با احتیاط با ترکیب تخم مرغ و آرد و.... مخلوط کرده و درون رینگ بریزید و در فر با دمای ۱۸۰ درجه بگذارید.


طرز تهیه کرم:

زرده و شکر را با همزن خیلی خوب هم زده سپس شیر را به مخلوط اضافه کرده هم زده و روی حرارت برده دائم هم بزنید تا زمانی که غلیظ شده و کاسترد تشکیل شود. از حرارت برداشته اجازه دهید خنک شود.

نسکافه را در آب جوش حل کرده کنار گذاشته خنک شود، کره را هم زده تا سفید رنگ و پفکی شود سپس کاسترد سرد شده و نسکافه خنک شده را افزوده تا کرم حاصل شود.


طرز تهیه محلول نسکافه:

نسکافه آب را مخلوط کرده روی حرارت گذاشته تا به جوش بیاید سپس شکر را افزوده هم زده تا حل شود در نهایت هم فندق خرد شده را اضافه کنید از این ترکیب برای مرطوب کردن لایه های کیک استفاده کنید.

برای لایه بندی کیک، یک لایه کیک با شهد نسکافه ای کیک را کاملا مرطوب کنید و تعدادی فندق روی کیک ریخته یک لایه کرم بگذارید، مجددا یک لایه کیک گذاشته و مراحل را تا آخر تکرار کنید. جشنواره به مدرسه بر میگردیم - دیجی کالا
فرم ارسال نظر

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


جشنواره به مدرسه بر می‌گردیم -  تا ۷۰٪ تخفیف - دیجی کالا جشنواره به مدرسه بر می‌گردیم - تا ۷۰٪ تخفیف - دیجی کالا مشاهده