مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آموزش کیک ردولوت

آموزش کیک ردولوت

کیک ردولوت

مواد لازم:

تخم مرغ : ۴ عدد

شکر : ۱ لیوان

روغن مایع : ۱ استکان چایخوری

کره : ۱۲۰ گرم (هم دمای اتاق)

کفیر : ۱ لیوان (یا یک ق‌غ آب‌لیمو در یک لیوان آب ولرم)

پودر کاکائو : ۱ ق غ خ

بکینگ پودر : ۱ ق چ خ

وانیل : نصف ق چ

جوش شیرین : ۱ ق چ

رنگ غذا قرمز : ۱ ق م

آرد : ۳ لیوان


مواد لازم برای خامه:

شیر : ۴ لیوان

زرده تخم مرغ : ۴ عدد

نوک ق چ وانیل

شکر : ۱ استکان چ خ

نشاسته : ۱ استکان چ خ

آرد : ۱ استکان چ خ

کرم شانتی : ۱ لیوان

شیر : از نصف استکان چایخوری کمی بیشتر

کره : ۷۵ گرم هم دمای اتاق

طرز تهیه:

ابتدا تخم مرغ و شکر را با همزن تا زمانی که کرم رنگ شود هم بزنید، کره هم دمای اتاق، کفیر، روغن مایع و رنگ غذا را اضافه کنید.

سپس آرد و بکینگ پودر و وانیل و جوش شیرین و پودر کاکائو را الک کنید و کم کم به مواد اضافه کنید ‌و آرام هم بزنید. در این مرحله از قالب ۲۳ سانتی حلقه که سر و ته آن خالی است استفاده کنید و زیر قالب کاغذ روغنی و زیر کاغذ روغنی فویل بگذارید و لبه های آن را جمع کرده و سپس آن را روی سینی گذاشته و داخل فر بگذارید. همچنين میتوانید از قالب معمولی نیز استفاده کنید.

مواد را داخل قالب بریزید و با کمک لیسک مواد را همه جای قالب به یک اندازه پخش کنید. در فر بدون فن که از قبل گرم شده با دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد به مدت ۴۵-۴۰ دقیقه بپزید.

حتما پخت کیک را چک کنید چون دمای فرها با هم متفاوت است. در طول پخت در فر را باز نکنید. بعد از اینکه کیک پخت و سرد شد به سه قسمت مساوی برش دهید.


طرز تهیه خامه:

شیر و شکر و آرد و نشاسته را در یک قابلمه بریزید و مداوم هم بزنید زمانی که به نقطه جوش رسید زرده تخم مرغ ها را تک تک اضافه کنید و تند تند هم بزنید. وقتی که قل قل کرد و خوب پخت وانیل را هم اضافه کنید و شعله را خاموش کنید.

روی خامه را سلفون بکشید و اجازه دهید کاملا سرد شود. کرم شانتی و شیر را مخلوط کنید و خوب با همزن هم بزنید (باید سفت و قوام داشته باشد). کره هم دمای اتاق را هم اضافه کنید.

خامه سرد شده را با همزن بزنید و سپس کرم شانتی را هم به آن اضافه کنید و هم بزنید تا صاف و یکدست شود. خامه را دو‌ ساعت در یخچال استراحت دهید. این خامه را برای هر مدل کیک میتوانید استفاده کنید.

نوش جان جشنواره به مدرسه بر میگردیم - دیجی کالا
فرم ارسال نظر

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


جشنواره به مدرسه بر می‌گردیم -  تا ۷۰٪ تخفیف - دیجی کالا جشنواره به مدرسه بر می‌گردیم - تا ۷۰٪ تخفیف - دیجی کالا مشاهده