مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آموزش مینی موس شکلاتی

آموزش مینی موس شکلاتی

مینی موس شكلاتى


مواد لازم:

شکر 100 گرم

تخم مرغ 3 عدد

شیر نصف فنجون

شکلات تخته ای 200 گرم

خامه 100 گرم

پودر ژلاتین 2 قاشق غذاخوری


طرز تهیه:

شكلات و خامه را داخل يک ظرف شيشه‌اى بريزيد و بگذارید روى حرارت آبجوش و به روش بن‌مارى ذوبش كنيد. سپس هم بزنيد تا شكلات ذوب بشود، فقط مراقب باشید مخلوط شکلات نسوزد. به محض اينكه شكلات ذوب شد، از روى حرارت برداريد و بگذارید خنک شود.

حالا در این مرحله سفيده و زرده تخم‌مرغ را جدا کنید. زرده تخم‌مرغ ها را با همزن زده و شکر و وانيل را اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا يک مخلوط یکنواخت به دست بياید و شكر كاملا حل شود. سپس شير ولرم را به مواد اضافه كنيد و هم بزنيد.

مخلوط شکلات و خامه را به مخلوط تخم مرغ و شکر اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد با هم مخلوط شوند. به سفیده‌های تخم مرغ يک مقدار نمک اضافه كنيد و با همزن خوب هم بزنید تا سفیده‌ها پف کنند و سفید رنگ بشوند.

سفیده‌ها را به مخلوط اضافه كنيد و آن را هم بزنید همينطور كه سفيده‌ها را اضافه می‌كنيد، هم بزنيد تا موس شکلاتى حالت پف کرده به خودش بگيرد. پودر ژلاتین را با 2 قاشق غذاخوری آب مخلوط كنيد و بگذارید روى حرارت بخار آب تا خوب حل شود و به مخلوط اضافه كنيد و هم بزنيد.

در این مرحله سطح قالب سیلیکونی را با شکلات آب شده بپوشانيد و پانزده دقيقه بگذارید داخل يخچال تا خوب بسته شود.

موس شکلات را داخل قالب بريزيد و در يخچال به مدت ٢ تا ٤ ساعت بگذارید تا خودش را بگيرد. در نهایت شکلات قالبی را از قالب جدا كنيد و داخل ظرف بچینید.

نوش جان 

جشنواره به مدرسه بر میگردیم - دیجی کالا
فرم ارسال نظر

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


جشنواره به مدرسه بر می‌گردیم -  تا ۷۰٪ تخفیف - دیجی کالا جشنواره به مدرسه بر می‌گردیم - تا ۷۰٪ تخفیف - دیجی کالا مشاهده